Menu Content/Inhalt
Start arrow Kursy francuskiego arrow Dlaczego francuski?
Dlaczego francuski? PDF Drukuj Email
14.02.2010.

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego? Pewnie każdy z nas ma swoją własną opinię na ten temat.....

 Image

Zajmujemy się nauką  języka francuskiego już kilkadziesiąt lat. To bogate doświadczenie pozwoliło nam sformułować następujące obserwacje :

  1. Jest to język elitarny, a jego znajomość otwiera wiele drzwi w sztuce, dyplomacji, modzie, kulturze i innych sferach związanych z bardziej intelektualnym wymiarem człowieka. Często także w administracji unijnej czy zawodzie prawniczym na najwyższym poziomie język francuski okazuje się niezbędny.
  2. Osoby wybierające naukę języka francuskiego często robią to z przyjemności, a nie z obowiązku, dlatego zajęciom towarzyszy inny duch i rytm.
  3. Angielski dziś znają prawie wszyscy. Warto poszukać wyróżnika  - dlaczego nie w postaci języka francuskiego?
  4. Język francuski daje radość z poznania niezwykle bogatej kultury, fascynującego świata muzyki, mody czy kuchni. Wszystko co piękne i bliskie nam, ludziom,  jest obecne w kulturze francuskiej.
  5. Państwa, w których mówi się w tym języku to jednak ciągle spory obszar Europy, Ameryki i Afryki,  Są to często jedne z najpiękniejszych regionów świata. Czyż nie lepiej zwiedzać je swobodnie posługując się lokalnym językiem?
  6. Gdy szukamy partnerów biznesowych, często może się okazać, że łatwiej nam będzie ich znaleźć w krajach związanych z kulturą francuską z prostego powodu - są mniej atrakcyjne dla wszystkich posługujących się jedynie językiem angielskim.
  7. Stosowane przez nas metody prowadzenia zajęć należą do  najnowocześniejszych, a nawet pionierskich  i najbardziej efektywnych. Uczestnictwo na zajęciach to sama przyjemność, a gramatyka okazuje się nie tak straszna. Mechanizmy, na których bazują największe dzisiejsze hity (Callan itp.) były już znane i wykorzystywane wiele lat temu.  Dużo słuchania, dużo mówienia, odgrywanie scen, gry, schematy zastosowań i zapamiętywanie poprzez  umiejętne powtarzanie sprawdza się ! To też mamy! I sięgamy jeszcze dalej, do tzw. metod post-komunikatywnych, uczenia poprzez odwoływanie się do wszystkich zmysłów i neurodydaktyki. (Ciekawostka - chyba pierwszymi beneficjentami nowoczesnych metod nauki języka francuskiego byli amerykańscy żołnierze przygotowywani do lądowania w Normandii w 1944 roku!).

....... i jest jeszcze pewnie bardzo dużo innych ważnych powodów (inne dla każdego z nas). Może nie ze wszystkimi się zgadzacie, lecz nawet jeżeli tylko w kilku punktach macie podobne zdanie, na pewno nie zaszkodzi spróbować ! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów i będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszych zajęciach!

Zmieniony ( 11.06.2011. )